fbpx

«Кращі серед рівних, рівні серед кращих»

"Точність, потужність, швидкість і обережність"

Будильник проспівав «Підйом!»... Ох, на дворі неділя, а в мене будильник у п'ятій ранку ... Вставати так рано – це для мене подвиг...

Але сьогодні його треба було зробити, а все тому, що сьогодні в Конча-Заспу приїхали стрілки з п'яти регіонів України взяти участь у мега-марафоні «Кельтський хрест» на 130 пострілів за правилами IPSC, а також взяти участь у матчі за правилами прикладної стрільби (IDPA/TSA).

Організаторами цього масштабного дійства були стрільці з дружніх клубів – запорізького стрілецького клубу «Скіф» і київського стрілецького клубу «LEX».

Хлопці як завжди заінтригували учасників дизайном вправ, кількістю пострілів, необхідністю використовувати декілька видів зброї (для марафону) і невідомістю розташування мішеней на вправах (для матчу за правилами прикладної стрільби (IDPA/TSA).

«Кельтський хрест»

Запорізький клуб привіз у Київ супер марафон. Хитре розташування мішеней і рух згідно з формою кельтського хреста (ось звідки назва!) стрілець починав з пістолетом, переходив на рушницю, закінчував карабіном. Низькі і середні порти, незручні положення, штрафні мішені, свінгера і тарілки...

«Треба запам'ятати їх розташування, кількість ... головне не проскочити, не втратити час, не втратити боєприпаси, не забути мішені...» - стрілки будували гейм-план, прикидали, де буде зміна магазину, з якою швидкістю пробігти той або інший відрізок шляху, як розрахувати кількість патронів до наступної зміни магазина...

Після проходження марафону, стрілки ділилися з тими, хто чекав своєї черги, відчуттями, підказували, де можна зробити помилку, як краще пройти ту чи іншу ділянку марафону, слухали коментарі по своїй стрільбі..

«Тигр, що підкрадається...»

Одночасно з марафоном, на сусідніх рубежах, проходили і змагання за правилами прикладної стрільби (IDPA/TSA). «Точність, потужність, швидкість і обережність», - так охарактеризував змагання за правилами прикладної стрільби ідеолог, основоположник цих змагань в Україні, віце-президент клубу «LEX» Сергій Львович.

Стрільцям було запропоновано пройти 4 вправи для пістолета. Теж зі своїми «родзинками», як це вже не перший раз робить клуб «LEX». Фішка матчу була в тому, що ознайомитися з вправами перед стрільбою було не можна. Пройти їх «вхолосту» теж не можна. Суддя на рубежі у рамках брифінгу нагадував про правила, говорив про кількість мішеней, і ... стрілок виходив на рубіж і за сигналом таймера вражав всі мішені, які зустрічалися на його шляху, при цьому тактично грамотно використовував укриття, не виставляв руки зі зброєю через порти і не вистрибував перед мішенню як «чортик з табакерки» . Це здавалося легким на брифінгу, але коли стрілець виходив на стрілецький рубіж, то йому хотілося зробити це швидко... інколи забували про те, що не можна «відкриватися» мішені, забували, що руки й ноги треба ховати за укриттям, мішені можуть бути не тільки прості і ближні, а й дальні і складні. Не дивлячись на ці обмеження, хлопці успішно справлялися з поставленими завданнями.

«Кращі серед рівних, рівні серед кращих»

Змагання підійшли до кінця. Втомлені, але задоволені стрілки чекали результатів. Кожен хотів перемогти, але переміг найсильніший. Переможці отримали дипломи, медалі та кубки. Організатори і стрілки привітали один одного з перемогою, з ще одними змаганнями, ще однією можливістю зустрітися з друзями, показати свої навички і вміння, подивитися на інших і попрощатися до наступного змагання.

Люблю цих хлопців, цю атмосферу друзів-суперників, люблю свій будильник, який не забув мене розбудити, щоб побувати на цьому святі - святі кращих серед рівних і рівніших серед кращих.

Автор - Альона Львович

Comments are closed.